Кіберспортивна організація NAVI оголосила про старт освітньої програми в галузі кіберспортивних дисциплін. Конкурсний відбір від NAVI Visa Academy вже стартував. Бажаючі повинні пройти онлайн-відбір. Подробиці конкурсу та інших освітніх ініціатив – далі в матеріалі.
Нещодавно на офіційному сайті кіберспортивної організації NAVI з'явилася новина про конкурсний відбір для формування нової команди. Згідно з офіційними даними, опублікованими на сайті, конкурсний відбір від NAVI Visa Academy передбачає, що бажаючі можуть подати електронну заявку, щоб спробувати щастя і, можливо, потрапити в п'ятірку фіналістів. До конкурсу допускаються претенденти у віці від 14 до 17 років, з знанням англійської не нижче рівня В1, які не мають угод або зобов'язань з іншими клубами, не мають банів, пов'язаних з читерством.
Всі бажаючі пройдуть відбір, на підставі якого будуть обрані 10 півфіналістів. З них буде обрана п'ятірка фіналістів, яка вирушить на навчання в Берлін.
Історія "народжених перемагати"
Кіберспортивна організація NAVI була заснована в 2009 році з метою формування професійного кіберспортивного співтовариства, а не просто команди. NAVI має кілька структурних підрозділів і велику кількість команд. У 2018 році NAVI зіткнулася з нестачею коштів для продовження розвитку. На допомогу прийшов інвестор Максим Кріппа.
У тому ж 2018 році Максим Кріппа став мажоритарним власником організації та ініціював ряд важливих змін. Далі Максим Кріппа прийняв рішення стати бенефіціарним власником NAVI. Договір укладався на взаємовигідних умовах, тому був розтягнутий у часі. У тому числі, за обопільною згодою NAVI і Максима Кріппи було прийнято рішення про створення освітньої платформи.
Як повідомляють в організації, саме завдяки інвестиціям Максима Кріппи була створена NAVI Visa Academy, учні якої вже досягли важливих успіхів у CS:GO та Dota 2. Деякі вже грають на рівні Tier 1.
У 2022 році Максим Кріппа офіційно закріпив за собою статус бенефіціарного власника. На той час вже були повністю обладнані два сучасні ігрові офіси: в Києві і Берліні. Саме в них і буде проводитися півфінальний відбір і навчання п'ятірки переможців конкурсу.
Значення освітніх програм
Кіберспорт, або змагальні відеоігри, за останні кілька десятиліть перетворився з нішевого захоплення в багатомільярдну індустрію, що привертає мільйони глядачів по всьому світу. Це феноменальне зростання підкреслює необхідність освітніх ініціатив, які допоможуть розвивати і підтримувати цей швидкозростаючий сектор.
Одним із ключових аспектів освітніх ініціатив у кіберспорті є розвиток професійних навичок у гравців. Кіберспорт вимагає високого рівня технічної підготовки, стратегічного мислення, командної роботи і психологічної стійкості. Спеціальні освітні програми, такі як курси з ігрової аналітики, тренування з розвитку рефлексів та навчання стратегічного мислення, допомагають гравцям досягати нових висот у своєму майстерності.
Кіберспортивна освіта в світі
Освітні програми світового кіберспорту можна умовно розділити на дві групи: державні та приватні ініціативи. У державному секторі добре представлена Південна Корея. У країні існує безліч спеціалізованих академій, таких як Seoul Game Academy, які пропонують курси з різних аспектів кіберспорту, включаючи ігрову техніку, стратегічне мислення, управління командами і організацію турнірів. Багато корейських університетів, наприклад, Chung-Ang University, включають кіберспорт у свої навчальні програми і навіть надають стипендії за досягнення в цій галузі.
Питанням розвитку кіберспорту також стурбовані Китай і США. Китай активно інвестує в розвиток кіберспорту та його інтеграцію в освітню систему. У 2016 році Міністерство освіти Китаю офіційно визнало кіберспорт як професійну дисципліну. Багато університетів, такі як Шанхайський університет спорту, пропонують спеціалізовані програми з кіберспорту, що охоплюють такі теми, як управління кіберспортивними командами, маркетинг в індустрії відеоігор і технічні аспекти гейм-дизайну.
У Сполучених Штатах кіберспорт також отримав значне визнання. Деякі університети, наприклад, University of California, Irvine (UCI), пропонують широкі програми з кіберспорту, включаючи як академічні курси, так і спеціалізовані тренування для гравців.
Кіберспортивна освіта в Україні
Незважаючи на те, що Україна, багато в чому завдяки NAVI, міцно вписала себе в історію світового кіберспорту, освітніх ініціатив у країні відверто не вистачає. Але процеси вже почалися. Так, Київський національний університет культури і мистецтв пропонує навчання за спеціальностями “кіберспортивний менеджмент”, “ігровий дизайн та розробка”. Національний університет фізичного виховання і спорту України здійснює підготовку кіберспортивних тренерів.
Серед приватних шкіл яскраво виділяється Maincast Academy, заснована однією з провідних українських студій Maincast, пропонує курси та тренування для майбутніх кіберспортсменів і фахівців індустрії. Основні напрямки: “ігрова підготовка”, “медіа та контент”.
Цікаво, що студія кіберспортивних трансляцій Maincast також має пряме відношення до Максима Кріппи. Заснована в 2018 році, студія також потребувала інвестицій і стала першим активом кіберспортивної індустрії, в яку інвестував Максим Кріппа. Сьогодні Максим Кріппа є акціонером Maincast. Зазначимо, що також Максиму Кріппі належить і компанія-розробник кіберспортивних ігор GSC Game World.
Таким чином, бажаючі взяти участь в NAVI Visa Academy отримують доступ до різних можливостей, пов'язаних не тільки з NAVI, а й з іншими активами з портфеля Максима Кріппи.